Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Czarna księga Kresów

czarna-ksiega-kresow-b-iext8797832Niezwykła opowieść o bohaterach, walce, cierpieniu, nadziei  patriotyzmie i umiłowaniu Ojczyzny aż po najwyższą ofiarę. Relacje naocznych świadków zbrodni, pogromów i prześladowań.

Ze wstępu: Książka ta spogląda na Kresy z tragicznej perspektywy, w której dominują zbrodnie. To Kresy są tu ofiarą zbrodni (…)Tych Kresów, które były, już nie ma. Przynajmniej na żadnej współczesnej mapie. Zdaje się, że nadszedł ich kres. Jak to się stało? Jak się tragedia dokonała? Czyja to wina? Czyje zaniedbanie? Czy mogło być inaczej? O tym, o czym często nie mają siły mówić wydziedziczeni z tamtej ziemi, mówi ta książka”

prof. dr  hab. Andrzej Nowak

Kresy i ich mieszkańcy przez stulecia byli doświadczani przez tragiczne i dramatyczne wydarzenia. Książka niniejsza opisuje najważniejsze z nich: wojny z Tatarami, konflikty z Rosją, hajdamackie bandy, represje podczas rozbiorów, prześladowania polskich powstańców, politykę wynarodowienia, walkę o niepodległość i polskość Kresów, wojnę z bolszewikami, represje i prześladowania w okresie międzywojennym, zbrodnie sowieckich komunistów, Wielki Głód, stalinowski i hitlerowski horror w czasie II wojny światowej, tragedię Polaków na Wołyniu, powojenne losy i tułaczkę Kresowian, systematyczne niszczenie Polaków i polskości w sowieckich republikach oraz ostatnie wydarzenia na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Autor: Joanna Wieliczka- Szarkowa
Tytuł: Czarna księga Kresów
Wydawnictwo: AA
Rok wydania:  2011
ISBN: 978-83-62927-37-1
Oprawa: twarda
Ilość stron: 382

Be Sociable, Share!

    Leave a Reply

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *